صفحه اصلی > آمبولانس خصوصی > معرفی واحد و مسئول 

 

 

 آمبولانس‌های خصوصی وظیفه انتقال بیمار به مراکز درمانی و بالعکس و نیز انتقال به دیگر شهرها با هزینه‌ی  مناسب و کیفیت استاندارد را بعهده دارند. آمبولانس وسیله نقلیه‌ای است که در مواقع اورژانس، درمان را به بیمار ارائه می‌کند و بیمار را جهت پیگیری درمان به مراکز دریافت‌کننده منتقل می‌کند و این وسیله یکی از اجزاء حیاتی سیستم EMS (فوریت‌های پزشکی) است.آمبولانس‌های جدید مسیر طولانی تکامل را طی کرده است و وسیله ساده انتقال نیست. بلکه یک بخش اورژانس مجهز بوده که دارای وسایل ارتباطی نیز می‌باشد.

اولین موسسه رسمی کمک‌رسانی به مجروحان در کشور انگلستان و در سال 1878 دایر شد، این مؤسسه دارای تشکیلاتی بود که رانندگان آمبولانس با مهارت‌های لازم و آموزش کمک‌های اولیه، تربیت می‌کرد. داشتن فضا و جای مناسب و داشتن تجهیزات کامل در داخل یک آمبولانس امری حیاتی است. به همین دلیل، امروزه سازندگان این وسیله سعی می‌کنند روزبه‌روز آمبولانس‌های مجهزتری بسازند. آمبولانس‌های فعلی دارای این وسایل می‌باشند:

  •    برانکارهای چرخ‌دار برای راحتی بیشتر در حمل بیماران
  • محل مناسب برای نشستن کارکنان آمبولانس
  • وسایل تخصصی شامل تجهیزات احیاء قلب و ریه‌ها در وضعیت‌های خاص،
  • مخزن اکسیژن
  • دستگاه تنفس مصنوعی

همچنین آمبولانس‌ها دارای بی‌سیم و تجهیزات رادیوئی هم هستند که از این طریق وضع بیمار را به بیمارستان اطلاع می‌دهند و ارتباط دائمی آن‌ها با بیمارستان برقرار است. پیشرفته‌ترین آمبولانس‌ها آن‌هایی هستند که به سیستم کامپیوتری مجهز هستند و سابقه بیماری و وضعیت مریض را قبل از رسیدن به بیمارستان موردبررسی و کنترل قرار می‌دهند و بیمار با مجموعه کاملی از اطلاعات و زمینه‌ها، وارد بیمارستان می‌شود و به‌این‌ترتیب از اتلاف وقت هم جلوگیری می‌شود.